Wooden doors in modern scandinavian interior
in

Wejście do domu – czy robi różnicę?

Dla wielu osób wejście do domu jest po prostu elementem budynku. Wchodzimy przez nie i wychodzimy – tyle. To podobnie jak z samochodem: jak jeździ, to jest dobrze. W rzeczywistości sprawa jest w obu przypadkach nieco bardziej skomplikowana. W końcu to, na jakie wejście do domu się zdecydujesz, będzie miało wpływ nie tylko na design Twojego domu, ale również wiele innych kwestii. Jesteś ciekawy, jakich? To zapraszamy do artykułu!

Wizytówka Twojego domu

Żadna osoba ceniąca sobie wartości estetyczne i design, nie może zapomnieć o dobrze zaprojektowanym wejściu do domu. Dekoratorzy wnętrz i architekci najlepiej wiedzą, że to praktycznie najważniejsza wizytówka domu. W końcu przyjmując do swojego domu po raz pierwszy gości, ci zwracają uwagę przede wszystkim na wykonanie wejścia do domu. To ono pozwala często wyrobić tą pierwszą i najważniejszą opinię, którą stosunkowo ciężko później zmienić.

Design Twojego wejścia do domu powinien mieć dla Ciebie szczególne znaczenie, jeśli we wnętrzu planujesz urządzić biuro lub gabinet, w którym przyjmowałbyś swoich Klientów. W takim wypadku eleganckie wejście jest dla Ciebie priorytetem. Powinno wyróżniać się prostą formą, elegancją i prezentować się zawsze zadbanie.

Na co powinieneś więc zwrócić uwagę? Oto kilka przykładów:

  • rodzaj i stan drzwi zewnętrznych,
  • ganek – materiał wykonania i ewentualny stan schodków,
  • rodzaj oświetlenia i poprawne umieszczenie punktów świetlnych,
  • akcesoria, np. Dzwonek do drzwi,
  • eleganckie dekoracje, np. rośliny

Zabezpieczenia, które nie pozwolą nieproszonym gościom wejść do wnętrza budynku: czytnik linii papilarnych, klawiatura numeryczna, czytnik RFID.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to dotyczy ono przede wszystkim drzwi. Stawiając na wysokiej klasy drzwi zewnętrzne (zobacz: https://oknoplast.com.pl/drzwi/), możesz mieć pewność, że zarówno Ty, jak i reszta domowników, będziecie mogli spać spokojnie. Niektórzy są zdania, że zuchwały włamywacz zawsze znajdzie sposób na wejście do budynku. Cóż… kiedyś może i tak. Dzisiaj jednak technologie, rodzaje zabezpieczeń, czy sam materiał, z którego zbudowane są drzwi, pokazują, że nowoczesne zabezpieczenia są dla włamywaczy niczym mur nie do przebicia.

Trzpienie antywyważeniowe, zabezpieczenia przeciwko kopiowaniu klucza, czy czytniki linii papilarnych, to tylko niektóre z zabezpieczeń stosowanych we współczesnych modelach. Poziom bezpieczeństwa domu zależy również od tego, na jakiego producenta ostatecznie się zdecydujesz.

Wejście do domu a rachunki za ogrzewanie

Sądzisz, że na rachunki za ogrzewanie składa się tylko faktyczna ilość wytworzonego w domu ciepła dla domowników? A brałeś pod uwagę szczelność Twoich drzwi wejściowych i okien? Niepoprawnie przeprowadzony montaż może sprawić, że nawet najlepsze drzwi nie będą skutecznie pełniły swojej funkcji termoizolacyjnej. Warto więc przy zakupie zapytać o dodatkową usługę montażu. Wtedy możesz być pewien, że każdy element elewacji będzie Ci służył, jak trzeba!

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci wyznaczyć priorytety podczas projektowania swojego wejścia do domu. Pamiętaj: bezpieczeństwo, termoizolacyjność drzwi i piękny design są przepisem na stylowe funkcjonalne wejście. Powodzenia!

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
malowanie ogrodzenia

Farby do ogrodzenia – by świat był ładniejszy

Sposoby na idealny porządek w Twoim domu