prowadnica
in

Prowadnice do szuflad ‒ na co zwrócić uwagę przy wyborze

Prowadnica jest bardzo ważnym elementem montażowym ‒ to właśnie ona sprawia, że szuflada płynnie się otwiera i dobrze spełnia swoją funkcję. Wybór prowadnicy nie jest jednak najprostszym zadaniem. Na jakie kwestie w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę? Poniżej garści informacji. Zachęcamy do lektury!

Prowadnica ‒ jaką wybrać?

Wybierając prowadnicę, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów ‒ wtedy zyskamy pewność, że ów element będzie doskonale sprawdzał się przez długi czas. Wśród najistotniejszych parametrów wymienić możemy typ prowadnicy, udźwig oraz rodzaj wysuwu.

  1. Rodzaj prowadnicy:
  • Prowadnice rolkowe ‒ prowadnice rolkowe są nieco przestarzałe technologicznie i mają ograniczony wysuw, a co za tym idzie, są mniej funkcjonalne. Wspomniane prowadnice są jednak jednym z najtańszych rozwiązań.
  • Prowadnice łożyskowe kulkowe ‒ to dość popularny rodzaj prowadnic. Wspomniane modele znajdują zastosowanie zarówno w szufladach domowych, jak i warsztatowych, są trwałe i wygodne w użytkowaniu. Co więcej, prowadnice łożyskowe kulkowe mogą być wyposażone w system cichego domyku, czyli soft close lub system otwierania przez naciśnięcie frontu szuflady, czyli push to open.
  • Prowadnice ukryte ‒ tego typu prowadnice znajdują się pod dnem szuflady, dzięki czemu nie zabierają miejsca. Wspomniane modele są bezproblemowe w montażu, mogą być wyposażone w system push to open lub soft close. W zależności od preferencji zdecydować się możemy na prowadnice ukryte o częściowym lub pełnym wysuwie.
  1. Udźwig ‒ drugim, ważnym parametrem prowadnic jest udźwig. Wybierając udźwig prowadnicy, pod uwagę musimy wziąć to, czy w danej szufladzie będziemy przechowywać lekkie bibeloty, czy ciężkie przedmioty. Odpowiedni udźwig sprawi, że szuflada będzie otwierała się i zamykała płynnie i bez najmniejszych problemów. Zbyt mały udźwig może sprawić natomiast, że prowadnica zniekształci się bądź pęknie.
  1. Wysuw prowadnicy ‒ wysuw prowadnicy to nic innego, jak to, jak daleko wysuwała się będzie szuflada. W zależności od preferencji zdecydować się możemy na prowadnicę z pełnym lub częściowym wysuwem.

Grass Hopper ‒ szeroka oferta

W ofercie Grass Hopper dostępne są różne rodzaje prowadnic, wszystkie wykonane z wysokiej jakości materiałów, o różnym udźwigu, z różnymi funkcjami dodatkowymi. Grass Hopper, oprócz prowadnic, oferuje także szuflady, zawiasy, ramki aluminiowe, nogi, nóżki i wiele innych.

Podsumowanie

W przypadku każdej szuflady konieczna jest porządna, odpowiednio dobrana prowadnica. Wybierając prowadnicę, pod uwagę powinniśmy wziąć takie kwestie, jak udźwig, wysuw ‒ częściowy lub całkowity, funkcje dodatkowe, na przykład ciche domykanie lub otwieranie bądź otwieranie za pomocą nacisku.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
włoskie meble

Włoskie meble do sypialni

Fotowoltaika, czy się opłaca?