posadzki
in

Osuszanie – do czego jest wykorzystywane?

Wilgoć, bez względu na to, gdzie się pojawi, stwarza liczne zagrożenia. Dlatego zawsze, kiedy dojdzie do zalania lub też pojawienia się wilgoci z innego powodu, wskazane jest osuszanie. Wśród popularnych ostatnimi czasy usług jest osuszanie podposadzkowe. Warto wyjaśnić, co to jest. Czemu osuszanie podposadzkowe jest tak ważne? Wyjaśniamy!

 

Czym jest osuszanie podposadzkowe?

Do najczęściej wykonywanego osuszania należy to podposadzkowe. Na czym polega i kiedy warto przeprowadzić ten proces? Otóż konieczność zastosowania osuszania podposadzkowego w Krakowie zachodzi wtedy, gdy między posadzką a izolacją, lub też bezpośrednio na izolacji, pojawi się wilgoć. Z jakiego powodu może się tam ona pojawić? Przyczyny bywają różne. Często jest to efekt zalania wskutek powodzi lub nieroztropności sąsiada. Wilgoć podposadzkowa może być też efektem podciągania kapilarnego, czy nieszczelności konstrukcyjnych. Niejednokrotnie osuszanie podposadzkowe to usługa przeprowadzana z powodu pęknięcia rur. Bez względu na to, jaka jest przyczyna pojawienia się wody lub wilgoci, konieczne jest osuszenie. Dlaczego to tak ważne?

Woda pod posadzką może tam zalegać nawet latami. Rzecz w tym, iż ze względu na szczelność konstrukcji zwykłe parowanie jest utrudnione lub wręcz niemożliwe. Natomiast zalegająca wilgoć może wyrządzić wiele szkód. Po pierwsze znacznie obniża ona jakość powietrza. Wdychanie powietrza zanieczyszczonego przez wilgoć samo w sobie jest szkodliwe, natomiast zwykle w wilgotnych warunkach szybko rozwijają się grzyby. Ich zarodniki unoszące się w powietrzu stwarzają jeszcze większe zagrożenie. Ponadto wilgoć zalegająca pod posadzką doprowadza do zniszczenia podłogi i izolacji. Może ona również poważnie zaszkodzić instalacjom.

W wilgotnych warunkach łatwo dochodzi do korozji, wskutek czego elementy metalowe rdzewieją. W ten sposób dochodzi do ich osłabienia i często do konieczności wymiany poszczególnych elementów lub też całych instalacji.

Planujesz remont? Zapraszamy: osuszanie podposadzkowe Kraków

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
uslugi projektanta ogrodow

Czy warto korzystać z usług projektantów ogrodów?

rozdrabniacz do galezi

Rozdrabniacz elektryczny