in

Kosiarki do trawy — jak wybrać sprzęt do przydomowego trawnika?

Zadbany trawnik na przydomowej przestrzeni to nie tylko element, który może być wykorzystywany w ramach wypoczynku czy rekreacji na świeżym powietrzu, ale również taki, który wpływa na reprezentacyjność całej posesji. Równo przystrzyżona, bujna, soczyście zielona trawa to teren zarówno praktyczny, jak i estetyczny. Jakie kosiarki do trawy brać pod uwagę, aby trawnik w ogrodzie czy przy domu był zawsze zadbany, a samo koszenie trawy nie stało się utrapieniem w sezonie wiosennym i letnim? Dowiedz się, co brać pod uwagę podczas podejmowania decyzji o zakupie konkretnego modelu kosiarki.

Podstawowe rodzaje kosiarek do trawy

W sklepie z asortymentem ogrodowym znajdziesz szeroki wybór kosiarek do trawy. Ich wybór w pierwszej kolejności powinien uwzględniać model ze względu na napęd. Do wyboru masz kosiarki do trawy elektryczne, spalinowe czy akumulatorowe. Te pierwsze sprawdzają się przede wszystkim do koszenia trawy na niewielkim terenie, ponieważ zasilanie kosiarki elektrycznej wymaga stałego podłączenia do prądu. Na większych ogrodowych przestrzeniach bardziej sprawdzi się kosiarka akumulatorowa lub spalinowa. Te dwa modele kosiarek są niezwykle funkcjonalne i praktyczne, chociaż warto dodać, że kosiarka spalinowa nie jest zbyt ekologiczna.

Kolejne kryterium, które należy uwzględnić przy wyborze kosiarki do trawy, jest wielkość sprzętu. Do pracy w małych ogródkach lepiej sprawdzi się niewielka kosiarka, której ergonomia pozwoli kosić zarówno długą i gęstą trawę, jak i obszary w trudno dostępnych miejscach, na przykład przy ogrodzeniu, klombach kwiatowych czy alejkach. Duże kosiarki będą lepsze na dużych terenach. Aby usprawnić sobie koszenie trawników w rozległych ogrodach, warto pomyśleć nad inwestycją w kosiarkę samojezdną.

Kosiarka czy traktorek — co lepiej się sprawdzi?

Głównym wyznacznikiem wyboru sprzętu do koszenia trawy jest powierzchnia ogrodu. Właściciele tych rozległych coraz częściej zamieniają tradycyjne kosiarki ręczne na traktorki do koszenia. Tego rodzaju urządzenia stają się powszechne już nie tylko w wyspecjalizowanych firmach, ale również na prywatnych posesjach.

Jeśli Twój ogród ma powierzchnię ponad 1000 m2, jak najbardziej powinieneś rozważyć zamianę kosiarki na traktorek. Dzięki temu znacznie skrócisz czas koszenia, a zajęcie tego rodzaju będzie mniej pracochłonne. Doskonałym wyborem mogą być również roboty koszące, które działają automatycznie, podczas gdy Ty możesz zająć się innymi pracami w ogrodzie.

Warto dodać, że nowoczesne, zaawansowane technologicznie traktorki coraz częściej służą nie tylko do koszenia trawy. Z powodzeniem sprawdzą się także do odśnieżania czy zgarniania liści — wystarczy, że w urządzeniu zamontujesz specjalny pług. Kolejną możliwością jest przymocowanie do traktorka przyczepki, aby sprzęt tego typu szybko zamienił się w sprawną piaskarkę.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
meble tapicerowane

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiału mebli tapicerowanych?

Kominek w domu – jaka alternatywa dla tradycyjnych konstrukcji?