in

Jak wybrać półki do przedpokoju?

Przedpokój to miejsce, które z powodzeniem można uczynić funkcjonalną i przyjazną częścią domu lub mieszkania. Wiele osób ma problem z dobraniem odpowiedniej aranżacji dla tego pomieszczenia ze względu na typowy dla niego niewielki metraż lub bardzo małą szerokość. Jednak nawet wąskie, nieustawne przedpokoje mogą zyskać całkiem nowe, wyjątkowe oblicze, zarówno pod kątem wyglądu, jak i funkcjonalności. Poznaj nasze pomysły na przyozdobienie ścian przedpokoju i sprawdź, jak wybierać półki i konsole do tego pomieszczenia.

Aranżacja ścian w przedpokoju — o czym należy pamiętać?

Zanim przejdziesz do wybierania półek czy innych mebli do przedpokoju, upewnij się, że wiesz, czego właściwie szukasz. Przed rozpoczęciem poszukiwań zmierz pomieszczenie — w tej kwestii najistotniejsza będzie w szczególności jego szerokość. Pobranie wymiarów przedpokoju pozwoli Ci następnie z łatwością dobierać meble bez ryzyka, że okażą się one zbyt szerokie i uczynią pomieszczenie zbyt wąskim i trudnym w użytkowaniu. Podczas dobierania elementów wyposażenia zawsze miej ze sobą kartkę lub inny rodzaj notatki, na której znajdą się wymiary przedpokoju.

Jakie półki do przedpokoju?

Półki w przedpokoju mogą być zarówno czysto funkcjonalnym elementem, jak i wyjątkową ozdobą pomieszczenia. Wszystko zależy od tego, na jaką ich formę się zdecydujesz. Lubisz klasyczne rozwiązania i planujesz urządzenie przedpokoju w maksymalnie prosty i funkcjonalny sposób? Postaw na proste półki, oddzielone od siebie lub połączone, w postaci wiszącego regału.

Ciekawą opcją są modele półokrągłe lub sześciokątne — nie czynią one pomieszczenia mniej ustawnym, a przy tym pozwalają wprowadzić do niego oryginalny akcent, który z pewnością przyciągnie wzrok Twoich gości. Z kilku półek w takim kształcie możesz układać różne, fantazyjne wzory. Puść wodze wyobraźni! Jeśli lubujesz się w oryginalnych formach i dysponujesz wyższym, bardziej przestronnym przedpokojem, doskonałą opcją dla Ciebie będzie system półek o dużych wymiarach. Ciekawą propozycją będą na przykład modele o geometrycznych kształtach, ułożone w symetryczny wzór. Takie rozwiązanie wprowadzi do przedpokoju harmonię i uczyni go niezwykle atrakcyjnym.

Co oprócz półek do przedpokoju?

Przedpokoje to często bardzo wąskie i niezbyt ustawne pomieszczenia Taki układ sprawia, że podczas ich aranżacji z pewnością będziemy chcieli maksymalnie wykorzystać dostępną pionową przestrzeń. Taką możliwość dadzą nam nie tylko półki, lecz także na przykład szerokie, ale niezbyt grube regały czy konsole, ustawiane wzdłuż ścian pomieszczenia. 

Przed przystąpieniem do wyboru mebli określ także, jaki efekt aranżacyjny chcesz osiągnąć oraz jakiego rodzaju przedmioty pragniesz składować w przedpokoju. Im więcej przedmiotów (czy to rzeczy używanych na co dzień, czy tych o funkcji czysto dekoracyjnej) ma znaleźć się w tym miejscu, tym większa powierzchnia składowania będzie Ci potrzebna. W celu ekspozycji dekoracji warto użyć konsoli, czyli wąskiego stoliczka ustawianego przy ścianie. Do składowania odzieży wierzchniej lub akcesoriów posłuży niska komoda z systemem półek bądź szuflad. Te i wiele więcej mebli znajdziesz w Galerii Wnętrz Domar — najlepsze meble do przedpokoju Wrocław.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
koc

Ciepłe koce nie tylko na zimę

Wiosenna pielęgnacja trawnika