in

Jak wybrać materac na ból pleców?

Wstawanie rano z łóżka gdy towarzyszy Ci ból pleców nie należy do przyjemnych doświadczeń. Dobrze dobrany materac może pomóc złagodzić te dolegliwości. Ważne jest kierowanie się swoją pozycją podczas snu oraz zaleceniami lekarza. Jak dokonać właściwego wyboru materaca, dowiesz się z poniższego artykułu.

Przede wszystkim należy zrozumieć, skąd bierze się ból pleców. Idealnie jest skonsultować się z lekarzem w celu zidentyfikowania przyczyny i zaplanować zmianę materaca po konsultacji. Jeżeli ból pleców nie wynika z nieodpowiedniego sprężynowego czy pianowego materaca, ale ma inne podłoże, można go przynajmniej złagodzić za pomocą wysokiej jakości zdrowotnego materaca nawierzchniowego.

Jak odróżnić materac ortopedyczny od medycznego? Wyroby medyczne zawsze powinny mieć certyfikaty potwierdzające ich zdrowotne właściwości.

Twardy materac nie zawsze jest najlepszy

Jeśli kierujesz się zasadą, że im twardszy materac, tym lepszy, musimy Cię rozczarować. Ten głęboko zakorzeniony mit może przysporzyć Ci problemów z plecami. Nie każdemu bowiem pasuje twardy materac. Kiedy zalecamy wybrać twardy materac? Jeśli wybierasz materac dla dziecka lub jeśli lubisz spać na plecach. Przed zakupem materaca zawsze warto wybrać się do salonu i położyć się na wybranym materacu.

Jak twardość materaca wpływa na Twoje plecy?

Przy wyborze materaca powinieneś uwzględnić swój wiek oraz pozycję, w której najczęściej śpisz. Na przykład dla osób starszych zbyt twarde materace sprężynowe lub pianowe nie będą odpowiednie, ponieważ mogą odpowiadać za ból stawów. Za miękki materac może natomiast powodować trudności w wstawaniu, dlatego warto wybrać materac o średniej twardości.

Miękkie materace są polecane dla tych, którzy śpią na boku. Ich biodra i ramiona muszą się w nim zagłębić, aby kręgosłup był prawidłowo wyprostowany. Miękki materac powinien jednak być wysokiej jakości i mimo miękkości odpowiednio podtrzymywać kręgosłup. Materac o średniej twardości jest odpowiedni dla osób, które śpią na brzuchu.

Jeśli śpisz na materacu, który nie jest przystosowany do pozycji, w której śpisz najczęściej możesz odczuwać bóle pleców, ponieważ kręgosłup jest w pewien sposób niewłaściwie podtrzymywany. Zazwyczaj jest albo niewystarczająco podparty, albo jest zbytnio wypychany przez materac.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Kratki wentylacyjne – jak wybrać odpowiedni model?

Jak urządzić nowoczesną łazienkę?