in

Jak odpowiednio wybrać listwy przypodłogowe do pokoju dziecka?

Każdy z opiekunów zdaje sobie sprawę, że stworzenie pomieszczenia dla dziecka to wielkie przedsięwzięcie. To wszechstronne miejsce, które w dużej mierze pełni role placu zabaw, miejsca na przyjęcia dla lalek, toru samochodowego, a także sypialni. Dlatego też stawiając na różnorodne detale aranżacyjne, w tym również listwy przypodłogowe powinniśmy postawić na ich wysoką jakość.

Czy listwy podłogowe są konieczne?

Na początek warto przemyśleć, czemu nie musimy rezygnować z listew przypodłogowych aranżując pokój dziecięcy. Podstawowym zadaniem listew jest odpowiednie zabezpieczenie podłóg, przed wilgocią, czy osadem kurzu lub piachu. Listwy przypodłogowe skutecznie ukrywają szczelinę dylatacyjną, która pojawia się przy montażu podłogi. W tym przypadku ważna jest ochrona paneli nawet tych wykonanych z wysokiej jakości płyty MDF — podłogi często są dobrze impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, jednak w przypadku gdy kurz oraz wilgoć przedostaną się przez szczelinę dylatacyjną, może powodować to trzeszczenie ,a także niepożądane podwyższenie podłogi. W tym przypadku rozwiązaniem problemu będzie kosztowna wymiana powierzchni.

Listwy mają również duże znaczenie w ochronie ściany. Co prawda nie powstrzymają małych artystów przed tworzeniem dzieł sztuki na jej powierzchni za pomocą kredek i mazaków, jednak będą spełniały doskonałą ochronę przed niechcianymi lub przypadkowymi uderzeniami. Listwy podłogowe zapewniają wspaniałe wykończenie podłogi oraz prawidłowo osłaniają ścianę przed defektami.

Następnym, znaczącym aspektem jest bezpieczeństwo — odpowiednio wyprofilowana listwa przypodłogowa pozwala na korzystne schowanie, przewodów oraz elektroniki. Ukryte za listwą kable nie wzbudzą ciekawości maluchów, zapewniając bezpieczną zabawę.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Powszechne w sprzedaży listy stworzone są z różnorodnych materiałów, o finezyjnych formach i nietuzinkowych strukturach. Które z nich nadają się zatem do pomieszczenia przeznaczonego dla naszego dziecka?

Stawiamy na gładkie, o prostym przekroju. Podstawowym determinantem jest tu łatwość w myciu listew. W pokoju dziecięcym należy wziąć pod uwagę, że możemy spodziewać się wszystkiego. Dlatego właśnie dla rodziców, ceniących sobie porządek, sztukateria o prostym przekroju, bez dodatkowych żłobień i ornamentacyjnych wzorów to idealny wybór. Istotnym atutem jest to, że listwa przypodłogowa od Mardom cechuje się wysoką odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne materiału zapewniają idealny wygląd listew przypodłogowych nawet w sytuacji długiej styczności z wodą, dzięki czemu nawet przy przypadkowym zalaniu sztukateria nie spuchnie ani nie zdeformuje się.

Sprawdzając listwy przypodłogowe, musimy postawić na wysokiej jakości trwałe materiały. Sztukateria do pokoju dziecięcego musi być odporna na zdarzające się uderzenia podczas figli czy sprzątania, ale również być odporna na dziecięcą ciekawość. Mały odkrywca może w chwili wyjątkowej nudy zechcieć sprawdzić wytrzymałość sztukaterii w swoim pokoju — ta słabej jakości pod naciskiem dłoni, ulegnie zdeformowania. Zważając na aspekt wizualny,  oraz bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli za listwami ukryta jest jakakolwiek elektryka, powinniśmy zastosować produkty o wysokiej, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Właśnie takie są listwy podłogowe Mardom Decor — wytrwały materiał PolyForce w raz z połączeniem nowoczesnej technologii ScratchShield®, która intensywnie utwardza powierzchnię, co powoduje, że sztukateria jest wyjątkowo wytrzymała. Wytrzymałość materiału zapewnia ochronę nie tylko przed uderzeniami, lecz także przed intensywnymi zarysowaniami takimi jak nożyczki.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Zakupując sztukaterię do pokoju dziecka, liczymy na to, aby była użyteczna, ale także ładna i dopasowana do wnętrza — również na kolejne lata. Czym się wówczas kierować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Listwę należy dobrać do wielkości oraz wysokości pomieszczenia. Większy pokój zachowa równowagę jeśli dobierzemy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. Podczas urządzania średniego pomieszczenia proponujemy listwy w przedziale 10 – 6 cm, a dla mniejszego pokoiku nadadzą się listwy poniżej 6 cm. Dzięki kierowaniu się tą zasadą zachowamy harmonie we wnętrzu i prawidłowo wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Montując listwy przypodłogowe w naszych domowych pomieszczeniach, chcemy, aby sprawowały się jak najdłużej. Jednak dzieci rosną i na pewnym etapie nieunikniony będzie remont pokoju już nie dziecięcego, ale nastoletniego. Listwy od Mardom Decor można dowolnie malować, dostosowując kolor do zmieniających się upodobań. Nie musisz się martwić, gdyż możesz użyć tej samej farby, którą zostały pomalowane ściany pokoju. Warto wówczas pamiętać o zastosowaniu farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który usprawnia malowanie i zwiększa przyczepność pigmentu do materiału. Dzięki temu, wraz z dorastaniem dzieci, można przemalowywać listwy, dopasowując je do aranżacji pokoju.

Białe listwy przypodłogowe

Dobierając listwy do pokoju dziecięcego, można także wybrać ponadczasowy klasyk, który będzie pasował do każdego koloru, niezależnie od zmiany dekoracji wnętrza. Biała listwa przypodłogowa to idealne rozwiązanie, które doskonale wpasuje się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale także w całym domu. W ofercie Mardom Decor można zobaczyć kolekcja listew przypodłogowych Premium, które fabrycznie pokryto ekskluzywną, satynową powłoką, która nadaje sztukaterii pięknego, śnieżnobiałego koloru. Listwy są właściwie zabezpieczone oraz gotowe do montażu. To doskonały wybór, który sprawdzi się na dobre lata.

https://mardomdecor.com/

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jakie cechy ma cegła silikatowa?

Lampy – oświetlenie, które nadaje charakteru Twojemu domowi