in

Czym powinien się charakteryzować materac do łóżeczka dziecięcego?

Niemowlak przesypia nawet 20 godzin w ciągu doby. Jest to dla niego czas odpoczynku, regeneracji, ale i rozwoju. Maluszek, który śpi zdrowo, bez wielu przerw i wybudzeń, a do tego ma zapewnione odpowiednie warunki w sypialni, prawidłowo się rozwija i jest spokojny w ciągu dnia. Aby dziecku zapewnić zdrowy sen niezbędne jest odpowiednie wyposażenie sypialni czy wydzielonej strefy do snu maluszka, a także właściwie dobrany materac do łóżeczka. Czym powinien się charakteryzować ten element?

Rozmiar materaca – dla komfortowego i bezpiecznego snu

Wybierając materac do łóżeczka dziecięcego, należy zwracać uwagę na dopasowanie pod względem rozmiaru. Materac nie może być za mały, zbyt luźny, ale i ten, który sprawia wrażenie za ciasnego do łóżeczka, nie zagwarantuje zdrowego i komfortowego snu. Odpowiednie produkty w różnych wymiarach można znaleźć na stronie https://rucken.pl/.

Jak zatem dobrać właściwy rozmiar? Oczywiście pod uwagę bierzemy wymiary łóżeczka dziecięcego. Musimy mieć również na uwadze, że materac ma za zadanie równomiernie przylegać do dna łóżeczka. Odpowiedni wymiar to ten, kiedy to dwa palce dorosłego nie są w stanie zmieścić się między materacem a szczebelkami mebla do spania. Jest to ważne z tego względu, że maluszek przy takim wymiarze materacyka nie będzie w stanie włożyć tam palców, dzięki czemu zostaje wyeliminowane ryzyko np. urazów.

Materac nie może być również zbyt ciasny, ponieważ nie będzie oferował równej powierzchni, a jest to bardzo ważne dla zachowania prawidłowego podparcia ciała dziecka.

Materiały służące do produkcji

Materac dla dziecka powinien być wykonany z materiałów, które są przyjazne dla bardzo wrażliwej skóry dziecka. Liczy się zarówno wypełnienie materaca, jak i jego zewnętrzny pokrowiec. Wewnątrz może być zastosowana wysokoelastyczna pianka, która zapewnia równomierne podparcie na całej powierzchni materaca. Chodzi także o komfort termiczny dla maluszka – brak efektu przegrzewania latem, ale i zagwarantowanie należytego ciepła w sezonie jesienno-zimowym.

Warto stawiać na materace, które posiadają zdejmowany pokrowiec. Dzięki temu łatwiej o utrzymanie go w czystości i zachowanie higieny. Materaca nie da się uchronić przed zabrudzeniami powstałymi np. w wyniku wycieków z pieluszki czy ulewania się maluszkowi. Zewnętrzna warstwa zapewnia zatem ochronę wnętrza materaca przed wnikaniem w głąb zabrudzeń, które mogłyby być pożywką dla niepożądanych drobnoustrojów.

Twardość materaca

Uwagę zwraca się także na twardość materaca. Polecane są te o średnim stopniu twardości. Zapewniają one pełen komfort maluszkowi, nie są dla niego zbyt twarde, z drugiej strony nie ma ryzyka zapadania się podczas prób obracania się z pleców na brzuszek i w drugą stronę. Twardość materaca ma zatem równie duży wpływ na prawidłowy rozwój dziecka, naukę odruchów i pierwsze próby obracania się.

Korzystając z powyższych wskazówek, znalezienie odpowiedniego materaca dla dziecka nie będzie problemem!

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Outlet meblowy – najlepsze miejsce na zakup mebli w korzystnej cenie!

Prawdziwy hit – listwy ścienne. Jakie zalety mają listwy wykończeniowe na ścianę?