klej elastyczny budowlany
in

Czym jest chemia przemysłowa i kiedy się ją stosuje?

Mówiąc o chemii mamy na myśli najczęściej dziedzinę nauki, która mówi o różnych substancjach mających wpływ na nasze życie. Jest to dziedzina wiedzy wciąż badana i rozszerzana. Jednakże istnieje jeszcze pojęcie chemii budowlanej lub przemysłowej. O czym dokładnie mowa? Czym jest chemia przemysłowa – o tym dowiemy się z poniższego artykułu.

Chemia techniczna promocja

Chemia przemysłowa – co o niej wiemy?

Odgałęzieniem chemii ogólnej, może być taka dziedzina jak chemia przemysłowa, zajmująca się otrzymywaniem substancji, a także ich modyfikowaniem. Chemia przemysłowa jest również ściśle połączona z innymi dziedzinami nauki, takimi jak fizyka, technologia chemiczna, a także inżynieria chemiczna. Chemia techniczna jest dziedziną szeroko wykorzystywaną w różnych dziedzinach życia, ale chcemy powiedzieć głównie o tym, że chemia przemysłowa to głównie środki chemiczne, które są stosowane w przemyśle. Chemia przemysłowa, lub innymi słowy – chemia techniczna, to nic innego jak produkty pochodzenia chemicznego, które są powszechnie stosowane w przemyśle. Mogą to być:

  • farby,
  • kleje,
  • żywice epoksydowe,
  • impregnaty,
  • kleje elastyczne,
  • środki do czyszczenia i dezynfekcji,
  • płyny chłodnicze,
  • emulgatory

i wiele innych. Są to środki do czyszczenia, wytrawiania, do uzupełniania ubytków, środki zmniejszające tarcie, ale takie, które nie są olejem, a także impregnaty i środki służące do ochrony przed korozją. Środków tych używa się w wielu dziedzinach przemysłu. Przykładowymi są produkcja etykiet, emblematów w drukarniach, garbowanie skór i budownictwo.

Żywica epoksydowa, jako produkt chemii przemysłowej

Wiemy już jakie produkty można zaliczyć do chemii przemysłowej. Nad jednym z nich warto się pochylić, ponieważ jest wykorzystywany na wiele sposobów, a możemy go nie zauważać gołym okiem co dzień. Jest to żywica epoksydowa, która posiada wiele ciekawych właściwości. Żywice epoksydowe, to syntetyczne produkty polimerowe, które po utwardzeniu nie topi się i nie rozpuszcza. Co ciekawe, żywicy epoksydowej możemy użyć do kładzenia posadzki, bowiem jest ona wodoszczelna i odporna na wilgoć.

Żywica epoksydowa jest szklista, ale bardzo wytrzymała mechaniczne, więc często wykorzystywana jest w posadzkach przemysłowych, a te natomiast coraz częściej występują w domach. Ponad to żywica epoksydowa to ważny składnik farb, lakierów, szpachli i klejów. Właśnie – jeśli jesteśmy już przy klejach, warto wspomnieć również o klejach elastycznych. Kleje elastyczne, to również produkt chemii przemysłowej, który wykorzystywany jest w budownictwie do kładzenia gresów i płytek. Kleje elastyczne i uszczelniacze są niezbędne i niezastąpione w kładzeniu i łączeniu trudnych materiałów budowlanych.

Dodatkowe akcesoria do chemii przemysłowej

Należy wspomnieć, że codzienna praca z zastosowaniem chemii przemysłowej nie mogłaby zostać wykonana bez odpowiedniego osprzętu i narzędzi. Dlatego do użycia żywicy epoksydowej, lub klejów elastycznych warto użyć dedykowanych dozowników, aplikatorów, a także pistoletów i dysz. Środki chemii przemysłowej, to również często produkty i substancje żrące, a więc do ich profesjonalnego użycia warto również użyć masek i rękawiczek.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
hokery

Hokery — doskonałe rozwiązanie do każdego domu

sklep Drillo

Drillo: internetowy sklep z narzędziami i elektronarzędziami